To nevymyslíš! aneb Třetí ročník literární soutěže Cena Ivony Březinové

V letech 2020/2021 proběhl již třetí ročník literární soutěže Cena Ivony Březinové. Ta je určena pro děti a mládež ve věku od deseti do osmnácti let. Pořádá ji Nadační fond Gabrielis a – jak název napovídá – záštitu nad ní drží spisovatelka Ivona Březinová. Na soutěži spolupracuje také Národní knihovna ČR.

Tématem třetího ročníku soutěže se stalo heslo „To nevymyslíš!“ s mottem: „Ne nadarmo se říká, že život píše příběhy. Reálné skutky jsou někdy tak neuvěřitelné, že kdyby je člověk zfilmoval, nebo sepsal, všichni o nich budou tvrdit, že jsou vymyšlené.“

Do soutěže bylo zasláno přes sto prací; z každé věkové kategorie (od deseti do čtrnácti let a od patnácti do osmnácti let) bylo vybráno deset výherců. Rovněž byly uděleny dvě zvláštní ceny poroty. Podrobné výsledky najdete na webu Psaní pomáhá, kde najdete i elektronickou verzi sborníku vítězných prací (ve formátu PDF).

Slavnostní předávání cen proběhlo 22. září 2021 v Zrcadlové kapli Klementina:

Aktuálně je vyhlášen čtvrtý ročník soutěže, jehož téma zní: „Každá lavice má svá tajemství, ať již časem sdílená, nebo vaše soukromá…“ Soutěžní práce lze zasílat až do 30. dubna 2022. Podrobnosti jsou k dispozici na webu Psaní pomáhá.

Dění týkající se soutěže můžete sledovat také na Facebooku.

Komentáře k článku