Den pro dětskou knihu 2018 v Obvodní knihovně Doubravka Knihovny města Plzně

Den pro dětskou knihu připravuje Obvodní knihovna Doubravka Knihovny města Plzně pravidelně už od prvního celostátního ročníku v roce 2007. Čas adventu je ideální příležitost, aby se celá rodina na chvíli zastavila a strávila čas pohromadě – a co je lepší než se s dětmi společně sejít nad pohádkovou knížkou? Proto už tradičně ladíme celé dopoledne do předvánoční nálady a zveme návštěvníky nejen z řad našich čtenářů, ale i těch, kteří (možná zatím) do knihovny nechodí.

Letos se v krátkém kulturním pásmu představil dětský sbor při 14. základní škole Plzeň a dokreslil vánoční atmosféru tradičními koledami. Nechyběla ani pohádka – přišla paní Zima a přečetla dětem vánoční příběh Hanse Christiana Andersena O malé jedličce v půvabném převyprávění Jany Hejné. Po celé dopoledne byly pro malé umělce připravené kreativní dílničky, kde si vyráběli vánoční přání nebo ozdoby – hotové výrobky pak buď věnovali na společný vánoční stromek, nebo si je mohli odnést domů. Kdo chtěl, zapojil se do dětského knihotoče – přinesl dětské knížky, které už nepotřeboval, a vybral si za ně jiné. A nebyla by to ta správná vánoční atmosféra bez oblíbeného fotokoutku a také horkého čaje s něčím sladkým k zakousnutí.

Vystoupení dětského sboru
Vystoupení dětského sboru

Zimní královna
Zimní královna

Kreativní dílnička
Kreativní dílnička

Kreativní dílnička – výroba přáníček
Kreativní dílnička – výroba přáníček

Zimní fotokoutek
Zimní fotokoutek

U příležitosti Dne pro dětskou knihu – v průběhu sobotního dopoledne před první adventní nedělí – nás navštívilo přes 70 dětí s rodiči. Snad se nám povedlo všem ukázat, že knihovna je místo, kde se lidi cítí dobře a kam stojí za to zajít. Sami máme tuto předvánoční akci moc rádi.

Fotografie pocházejí z archivu Obvodní knihovny Doubravka Knihovny města Plzně.

Komentáře k článku