Den pro dětskou knihu 2018 v Městské knihovně Znojmo

Celostátní akce Den pro dětskou knihu se dá slavit knihou, které mnozí z nás vděčíme za krásné chvíle, zážitky, ale i poučení.

Už od roku 2007 v Městské knihovně Znojmo připravujeme v tento den pro návštěvníky knihovny řadu akcí. Slavili jsme v naší knihovně s babičkou Mikuláše, ale i návštěvou pekla, divadelním představením dětí ze ZŠ JUDr. Josefa Mareše, s kapříkem Skorošupináčem, z kterého se velmi rychle stal šupináč a snad splnil dětem jejich vánoční přání, nebo například komiksovým workshopem s manželi Vydrovými.

Den pro dětskou knihu v roce 2018 jsme věnovali těm nejmenším – dětem od půl roku do tří let. A co jsme pro ně připravili: hračky jako hudební nástroje ve spolupráci s hudebním oddělením, scénické čtení pohádky Rukavička, kouzelný hrad a spoustu nových knih pro nejmenší. Čekalo také na ně malé překvapení v podobě andělské sladkosti. Odpoledne byla pro návštěvníky dětského oddělení připravena výtvarná dílna – výroba papírových řetězů a zdobení stromečku a vánoční kvíz.

Zábavné dopoledne pro děti
Zábavné dopoledne pro děti

Výtvarná dílna
Výtvarná dílna

Hračky jako hudební nástroje
Hračky jako hudební nástroje

Termín oslavy byl stanoven úmyslně na začátek adventu, aby zapadla do předvánoční nálady. Můžeme jen doufat, že akce snad přispěla k tomu, že více dětí našlo pod vánočním stromečkem i knihu.

Autory fotografií jsou Jiří Rudorfer a Drahoslava Stehlíková z Městské knihovny Znojmo.

Komentáře k článku