Den pro dětskou knihu 2018 v knihovně v pardubické Dubině

Knihovna v pardubické Dubině (tedy Knihovna Městského obvodu Pardubice III) se letos poprvé připojila do celostátní akce SKIP Den pro dětskou knihu. Pro své malé čtenáře nabídla rozmanitou možnost vyžití s cílem ukázat dětem knihovnu tak trochu jinak.

Knihovna vyhlásila výtvarnou soutěž s názvem Já, knižní hrdina. Děti nám namalovaly krásné obrázky, na kterých se samy staly knižními hrdiny svých nejoblíbenějších knih. Děti se ztvárnily jako roztomilé víly, Malý princ či jako Lichoužrout. Do výtvarné soutěže se také zapojily mateřské i základní školy a samozřejmě naši milí dětští čtenáři. Sešla se hromada nápaditých úžasných výtvarných děl.

Výtvarná díla našich umělců
Výtvarná díla našich umělců

Mladší děti také vytvářely krásné a nápadité fantasy komiksové příběhy. Pražské nakladatelství CREW s.r.o. bude oceňovat ty nejlepší a my doufáme, že alespoň jeden šikula z Pardubic zazáří. Pro nás jsou však vítězové všichni.

Jeden z komiksových příběhů našich dětí
Jeden z komiksových příběhů našich dětí

Děti rozdílného věku k nám chodí každý den, proto jsme přivítali možnost je ocenit v Kůstkově čtenářské výzvě. Děti mají možnost podle nastavených pravidel za své čtenářské snažení vyhrát drobný dárek.

Kůstkova čtenářská výzva
Kůstkova čtenářská výzva

Naše knihovna by se ráda rozvíjela ke spokojenosti našich čtenářů i jejich rodinných příslušníků. Anketa, kterou měli čtenáři možnost na podzim vyplnit a odevzdat, ukázala, kam mají směřovat naše další kroky v rozvoji služeb. Den otevřených dveří byl pro nás jen bonbonkem na dortu a završením bohaté a významné akce.

Knihovna Dubina se i nadále bude zapojovat do řady dalších projektů a celostátních akcí SKIP. Rozvoj čtenářské gramotnosti je to, co nás nutí a baví měnit knihovnu tak, aby s námi byli čtenáři i jejich rodinní příslušníci spokojeni. Nejsme knihovna, kde jsou jen knihy. Nabízíme absenční půjčování deskových her i audioknih. Pro šikuly vymýšlíme kreativní dílničky, pro hračičky je určeno deskohraní s Herní ligou Pardubice, vymýšlíme kvízy i soutěžní tajenky. Nabízíme i službu balení knih, imobilní občané mohou využít služby Kniha do domu. Knihovna na Dubině je barevná a má ráda své čtenáře.

Autorkou fotografií je Pavlína Mazuchová z Knihovny Městského obvodu Pardubice III.

Komentáře k článku